Výrobci
Zajímavosti

Nová kategorie:"Výživa pro domácí mazlíčky". Obsahuje jen čistě rostlinné složky.

Australská vláda se hlásí k veganské stravě

Australská vláda se hlásí k veganské stravě  - Veganfoods.cz   

Australská vláda se hlásí k veganské stravě jako k použitelné alternativě pro všechny

12. 6. 2013 australský nejvyšší zdravotnický organ (the NH&MRC National Health & Medical Research Council, Camberra) konečně uznal, že veganské složení stravy je použitelnou alternativou pro všechny Australany. Nejvyšší australští zdravotní odborníci jsou nyní v souladu s americkými a kanadskými kolegy, kteří uznávají, že dobře vyvážená veganská strava je bezpečná a zdravá pro všechny věkové skupiny obyvatelstva.

V novém vydání časopisu Australian Dietary Guidelines jsou rostlinné potravy uváděny jako alternativa k živočišným potravinám. Podle tohoto časopisu mohou alternativy k živočišným produktům (např. ořechy, luštěniny, boby či tofu) všem Australanům “zvýšit stravovací rozmanitosti a mohou poskytnout hodnotný, cenově dostupný zdroj bílkovin a ostatních živin nacházejících se v mase”.

Vegan Australia (národní organizace, jejímž cílem je podporovat veganství široké australské veřejnosti) oceňuje, že vládní zdravotní odborníci konečně uznali množství vědeckých důkazů o tom, že veganská strava není pouze použitelnou alternativou pro lidi jakéhokoli věku (včetně dětí, těhotných a kojících žen), ale také to, že rostlinná strava má výhodu proti živočišné v tom, že může poskytnout mnoho zdravotních výhod, jakými jsou např. redukce hmotnosti v případě obezity, omezení problémů s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, vysokým cholesterolem a některými typy rakoviny.

 “Toto byl dlouhý proces a já jsem šťastný, že Národní zdravotnická a lékařsko-výzkumná rada posoudila všechny důkazy a konečně ukázala Australanům reálnou možnost výběru veganské stravy,” řekl pan Greg McFarlane, předseda Vegan Australia.

Amanda Benham, vedoucí kampaně o potravinářském průmyslu a spotřebitelích z Vegan Australia, řekla: “Toto je fantastická zpráva pro všechny Australany, kteří se zajímají o způsob stravy, který netýrá zvířata, je zdravý a zároveň ekologický. Časopis Australian Dietary Guidelines a nový Australský průvodce zdravou stravou nepodporuje pouze veganský způsob stravování, ale poskytuje rovněž hodnotné informace o tom, jak připravovat zdravou veganskou stravu pro lidi každého věku.

Zdroj: Australians 12. 7. 2013 tisková zpráva, překlad VeganFoods.cz
Zdroj obrázku:  Vebu