Výrobci
Zajímavosti

Nová kategorie:"Výživa pro domácí mazlíčky". Obsahuje jen čistě rostlinné složky.

Nulový obsah lepku

Nulový obsah lepku - Veganfoods.cz   

Setkání celiaků v Brně 19. 10. 2013

Jaké zboží jsme představili? Prakticky celý sortiment bezlepkových výrobků, který nabízíme na www.veganfoods.cz. Co bychom však chtěli na tomto místě zdůraznit, byla prezentace výrobků australské firmy Orgran, kterých jsme na českém trhu zástupci.

A právě Australané, mají jedny z nejpřísnějších limitů na povolený obsah lepku v tzv. bezlepkových potravinách.

Od 1. ledna 2012 je v účinnosti nařízení Evropské unie č. 41/2009 z 20. ledna 2009 o složení a označování potravin vhodných pro osoby s nesnášenlivostí lepku, podle kterého se potraviny pro zvláštní výživu určené pro osoby s nesnášenlivostí lepku dělí  na:

·         Potraviny označené „BEZ LEPKU“, kde může být obsah lepku nejvýše 20 mg/kg potraviny, a

·         Potraviny označené „VELMI NÍZKÝ OBSAH LEPKU“, kde může být obsah lepku nejvýše 100 mg/kg potraviny.

Potravina se rozumí ve stavu, v němž je prodávána konečnému spotřebiteli.

Co na to Australané? Limit stanovili ne na 100 mg/kg, ne na 20 mg/kg, ale na 3 mg/kg. A jak na tento limit odpověděl Orgran? Vyrábí bezlepkové výrobky, kde je obsah lepku NEDETEKTOVATELNÝ, tzn., že je v podstatě NULOVÝ!!

A proto s nimi také spolupracujeme, neboť jejich firma se výrobou bezlepkových potravin zabývá již od roku 1962 a nic jiného nedělá. Jsou opravdovými specialisty v tom pravém slova smyslu!

Proč o tom hovoříme? Chceme, abyste věděli, co nabízíme. Chceme, abyste věděli, že i ceny našich výrobků odpovídají nejen vzdálenosti výrobce od České republiky, ale i kvalitě zboží, která v sobě zahrnuje to nejpodstatnější – skutečně žádný obsah lepku!

Pokud máte zájem o podrobnější informace, podívejte se na http://www.veganfoods.cz/Bezlepkove-potraviny/.

Zdroj: VeganFoods.cz