Výrobci
Zajímavosti

Nová kategorie:"Výživa pro domácí mazlíčky". Obsahuje jen čistě rostlinné složky.

Aminokyseliny

Aminokyseliny - Veganfoods.cz   

Aminokyseliny, které vegetariáni potřebují

Přísní vegetariáni neboli vegani  jsou lidé, kteří nemají konzumovat žádné mléčné výrobky nebo vejce a med. Vzhledem k tomu, že vegani nekonzumují mléčné výrobky, mohou bílkoviny nahradit jinými produkty, které mohou poskytnout odpovídající množství aminokyselin do jejich těla.

Tyto aminokyseliny jsou izoleucin, treonin, lysin, tryptofan, leucin, metionin, valin a fenylalaninu. Vzhledem k tomu, bílkoviny jsou obvykle obsaženy v konvenční stravě, jako jsou maso, vejce, mléko atd.), než jakou je strava vegetariánská, může být předpoklad, že vegani mohou trpět nedostatkem potřebných aminokyselin. Nicméně nemusí být tento případ.

Vegetariáni mohou mít dostatek různých zdrojů rostlinných bílkovin. Vegetariáni mohou dostat aminokyseliny z různých potravin, jako obilí, luštěniny, ořechy, zelenina, müsli a rýže. Tím, že jí vyváženou stravu z rostlinných potravin je možné získat všechny esenciální aminokyseliny. Dietní proteiny obecně mají všechny esenciální aminokyseliny. Když vždy budou obsaženy dva různé druhy bílkovin v kombinaci, pak pokryjí všechny esenciální aminokyseliny pro vegany. Mohou existovat kombinace stravy, která bude mít menší množství jednoho druhu aminokyselin, ale v případě, že vegetariáni si mohou vhodně vybranou stravou zkombinovat z:

obilí, luštěniny, ořechy a zelenina, mohou si být jisti, že získají všechny aminokyseliny, potřebné pro tělo.

Bylo prokázáno, že veganská strava obsahuje ideální množství bílkovin (aminokyselin) podle požadavků Světové zdravotnické organizace.

Zdroj: VEBU. de