Výrobci
Zajímavosti

Nová kategorie:"Výživa pro domácí mazlíčky". Obsahuje jen čistě rostlinné složky.

Lakto-ovo vegetariánství

Název pochází z latiny, kde lacto znamená mléko a ovo vejce. Tento druh vegetariánství je v Evropě a Spojených státech nejrozšířenější.

Tato zdravá strava zahrnuje ovoce, zeleninu, obiloviny, ořechy, semena, mléčné výrobky a vejce. Zdrojem plnohodnotných bílkovin jsou vejce, mléčné sójové výroky i různé kombinace potravin obilovin a luštěnin, semen a ořechů. Zdravý způsob stravování zaručí tato strava pokud je nutričně vyvážená. Tento nový životní styl Vám dopomůže k prevenci sdrcovocievnych chorob, udržuje nízký krevní tlak a normální hmotnost. Také můžete předejít některým druhům rakoviny.

Výhodou, kterou tato Lakto-ovo vegetariánskou dietu přináší je v ceně jídla. Bezmasá stava je levnější než masitá. Jídlo by mělo obsahovat dostatečný příjem plnohodnotných bílkovin, vápníku, vitamínů Da B12, zinku a železa. Doplňky ke stravě jsou vhodné v podobě arašídového másla, které by se mělo konzumovat během 24 hodin. Vaše zdraví si posílíte díky konzumaci fytonutrientů a vlákniny.

Dieta a hubnutí vyžaduje pečlivé plánování, aby byly dodrženy zdravé výživové dávky. Tento zdravý životní styl může oslovit každého člověka, který se zajímá o zdraví a životní prostředí. Strava při hubnutí by měla obsahovat saláty s netučným dresinkem a zelenina bez obsahu škrobu, která zvýší pocit sytosti, ale bez významnějšího energetického příjmu.

Zprávě dodržen dietní program Lakto-ovo vegetariánství je vhodná pro každého člověka i pro těhotné a kojící ženy, děti a dospievajúcech no třeba dávat nesmírný pozor aby strava obsahovala dostatek živin! Strava jakož i její nákup je v dnešní době velmi dostupná v podobě různých sójových, rýžových produktů a mnohé restaurace dnes nabízejí jídelníček, které obsahují vegetariánská jídla. Pro poznání správných potravin si budete muset často studovat etikety a pro přípravu jídel budete muset získat trošku praxe.

Zdroj: www.dietyahubnuti.cz