Výrobci
Zajímavosti

Nová kategorie:"Výživa pro domácí mazlíčky". Obsahuje jen čistě rostlinné složky.

Lucie Mlejnková

*3. 2. 1984 v Brně

Roku 2010 absolvovala první trénink thajského boxu a v roce 2011 se stala mistryní republiky v kickboxu s low kickem, mistryní republiky K1, mistryní republiky ve full contactu, mistryní Evropy WKF v kickboxu s low kickem a mistryní Evropy WKF v thajském boxu.

Prvotní důvod proto, proč se stát veganem nebo vegetariánem, ale nemusí být ochrana zvířat. Brňanka Lucie Mlejnková začala s kickboxem a thaiboxem před necelými dvěma lety. Už teď má za sebou dvanáct vítězství z dvanácti zápasů, které absolvovala, a také se přidala k projektu Vegan fighter.

„Dělala jsem atletiku, ale kvůli zranění jsem musela přestat. Když přišla možnost začít boxovat, nejdřív jsem říkala, že se v životě nebudu mlátit v ringu.“ Lucie ale zašla do tělocvičny a na drsném sportu se jí líbilo, jak je náročný a že se do něj může pustit s vervou. „Líbilo se mi, že se člověk na tréninku zničí.“ Začala trénovat pětkrát týdně a výsledky se dostavily neuvěřitelně rychle. Stejně ale tvrdí, že je sice úspěšná, ale má ještě hodně co dohánět v technice drsného sportu.

Lucie Mlejnková se na kickbox vrhla jako bývalá atletka a po roce a půl tréninků začala vyhrávat jeden zápas za druhým.

Lucie Mlejnková se na kickbox vrhla jako bývalá atletka a po roce a půl tréninků začala vyhrávat jeden zápas za druhým.
FOTO: archív Vegan-fighter.com

Nadějný talent českého kickboxu má k vegetariánství i jiné důvody, než je ochrana zvířat. „Se mnou je to trochu komplikovanější. Střídavě jsem maso jedla a nejedla. Hlavní důvod být vegetariánkou je pro mě ten, že mi maso nedělá dobře a moje tělo ho špatně snáší,“ vysvětluje Lucie s tím, že před studiem na Fakultě sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně chodila na střední zemědělskou školu a dobře ví, že podmínky pro chovná zvířata nejsou vůbec dobré.

„Se zvířaty se nezachází dobře, nežijí v dobrých podmínkách a samozřejmě mi na tom záleží.“ Jenže na druhou stranu tvrdí, že pokud nemá jinou možnost, sáhne po živočišném produktu a necítí se provinile.

„Kvůli zápasům, respektive váhovým kategoriím, mám speciální jídelníček a určitě se může stát, že přijdu do restaurace, kde budu mít na výběr mezi smaženým sýrem a rybou. Sýr má hodně kalorií, takže si dám rybu,“ vysvětluje sedmadvacetiletá Lucie. „Aspoň vidíte, že každý z nás má k vegetariánství nebo veganství svůj vlastní přístup.“

Zdroj: www.novinky.cz

zpět na Veganství a osobnosti