Výrobci
Zajímavosti

Nová kategorie:"Výživa pro domácí mazlíčky". Obsahuje jen čistě rostlinné složky.

Lucie Vondráčková

Lucie je jednou z předních českých zpěvaček a hereček. Přesto je to stále obyčejná holka, která ráda čte, chodí do kina a posedí s přáteli. Dorozumí se plynule čtyřmi cizími jazyky, z nichž nejbližší je jí angličtina. Stále se ráda učí nové věci a kde kdo by mohl závidět její vytrvalost, píli a nasazení.

Dříve byla známá jako moderátorka pořadů pro děti a mládež  a neteř slavné Heleny Vondráčkové. Dnes je Lucie sama známá zpěvačka i herečka, k tomu má doktorát z kulturologie a široký okruh zájmů. Bývala zapálenou vegetariánkou, jednu dobu dokonce vegankou. Jak je na tom teď?

Něco málo ze života

Lucie Vondráčková se narodila 8. března 1980 v Praze. Před kamerou se poprvé objevila v devíti letech v seriálu Území bílých králů. Pak pokračovala moderováním pořadů pro mládež a dalšími rolemi. Po úspěšném absolvování hudební konzervatoře následovalo studium  Kulturologie na Filozofické fakultě  Karlovy univerzity. Nejprve získala titul magistr, později si dodělala dokonce i doktorát.

Úspěchy v kariéře

V současné době je Lucie Vondráčková populární zpěvačka a filmová i divadelní herečka. Úspěšně se věnuje také dabingu. V roce 1992 začínala s moderováním pořadu Marmeláda, který byl určen pro mládež. První hudební album, které neslo stejný název jako zmiňovaný pořad, vydala v roce 1993. Objevila se mimo jiné v těchto filmech – Nejasná zpráva o konci světa, Bathory, Post coitum, Kvaska, Snowboarďáci. Ztvárnila také celou řadu divadelních rolí – např. v muzikálech Tajemství, Touha či Excaliber. Nezahálela ani jako zpěvačka – vydala několik úspěšných alb – tak např. Mayday, Boomerang, Dance, Pelmel či Fénix. Získala také celou řadu ocenění v soutěžích popularity, např. v soutěži  Český  slavík a dalších anketách v různých časopisech (např. Bravo). Je držitelkou i několika ocenění za prodej svých alb.

Známá vegetariánka nebo veganka?

Lucie Vondráčková nikdy nepatřila k těm známým lidem, kteří by plnili první stránky bulváru svými skandály. Své soukromí si střeží,  když už poskytuje rozhovory mluví především  o své práci a zálibách, ke kterým mimo jiné patří studium cizích jazyků. Tato zpěvačka a herečka byla jednu dobu známá jako propagátorka zdravého životního stylu. Byla zapřisáhlá vegetariánka a k její povinné výbavě obvykle patřila také láhev s vodou. Na čas byla dokonce veganka, což bylo se dalo laicky označit jako jakási nádstavba vegetariánství. Veganství není jen způsob stravování, ale je to celkový životní postoj (možná i filozofie), který odmítá využívat zvířata. Nejen pro potravu, ale také třeba jako „surovinu“ pro výrobky každodenní potřeby (kožené boty, kabelky) či prostředek zábavy (ZOO, cirkusy). Vegani se tak zříkají nejen masa, ale také mléčných výrobků, vajec a třeba i  medu. Přísným veganům pak vadí už zmíněná kůže, vlna, hedvábí a jiné produkty, které pocházejí přímo od zvířat. Nesouhlasí obvykle ani s rybolovem či myslivostí. K tomu, aby měl člověk s těmito stravovacími návyky dostatek všech látek, které tělo potřebuje, je samozřejmě nutné detailněji promýšlet jídelníček.

I v současné době se herečka a zpěvačka snaží žít podle zásad zdravé výživy, jenom už, jak sama říká, nic neláme přes koleno. Účastnila se dokonce několika grilovacích akcí pod širým nebem, které rozhodně nebyly setkáním vegetariánů. Tělo si prostě samo řekne, co potřebuje, i když z osobní zkušenosti je jasné, že někdy je takové chutě třeba trochu korigovat.

Zdroj: www.bioklub.cz
Autorka: Veronika Benešová