Výrobci
Zajímavosti

Nová kategorie:"Výživa pro domácí mazlíčky". Obsahuje jen čistě rostlinné složky.

Ovocný salát à la Provance

Ovocný salát à la Provance - Veganfoods.cz   

Sladký ovocný salát se snítkou levandule

– skvělý požitek pro oči i žaludek

Na 4 porce budeme potřebovat:

  • 2 ks medového melounu
  • 8 ks velkých meruněk
  • 12 klasů pravé levandule

Příprava:

Šťavnatý a velmi aromatický medový meloun rozřízneme napůl a lžíci odstraníme jadérka. Malým kulatým zmrzlinovým tvořítkem děláme z dužiny kuličky a použijeme také šťávu, která ve slupce melounu zůstane.

Meruňky omyjeme, nakrájíme na větší dílky a smícháme s melounem i se šťávou. Přidáme drobné lístky květů z 8 klasů levandule. Salát vložíme do 4 misek a každou zdobíme jedním kláskem levandule.

zpět na recepty

Melouny se vyznačují obsahem velkého množství vody (zabraňují odvodnění organismu) a cukru. I když člověk může mít dojem, že meloun, kromě cukru a vody, nemá co nabídnout, současné studie ukazují, že to není pravda. Meloun obsahuje nejen bílkoviny, mastné kyseliny, vlákninu, vitamíny a minerály, jako je vitamin A a vitamin C, stejně jako barvivo lykopen, který je také obsažen v rajčatech a je výrazným antioxidantem. Další výhodou je, že všechny melouny se vyznačují velmi nízkým obsahem kalorií a naopak vysokým obsahem minerálů, zejména je třeba zdůraznit vysoký obsah draslíku. Je pravda, že meloun jako takový, příliš oku nelahodí, ale jeho dužina a aroma jsou pro nás lákavé.